متافیزیک

قدرت خود هیپنوتیزم در بهبود ذهن

قدرت خود هیپنوتیزم در بهبود ذهن

خود هیپنوتیزم به معنای القای وضعیت آرامش و تلقین پذیری برای درمان مشکلات جسمی و روانی افراد است. سابلیمیران ، به عنوان اولین مرجع تولید آلبوم های برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه در ایران ، در این مقاله شما را با این روش برای بهبود شرایط ذهنی و جسمی به طور کامل آشنا می کند.

زمانی که واژه هیپنوتیزم را می شنویم یاد کتاب های داستانی علمی تخیلی می افتیم که در آن فرد شروع به چرخاندن یک وسیله جادویی می کند و قهرمان داستان را به انجام کارهایی که دلش می خواهد وادار می نماید.

اما فرآیند هیپنوتیزم چیزی بیشتر از یک حقه جادویی و شگفت انگیز است. این فرآیند ، تکنیک درمانی شناخته شده ای است که تلاش می کند از قدرت ذهنی درونی برای بهبود مشکلات روحی و البته جسمی استفاده نماید.

 
برخی از متخصصان حوزه سلامت در هیپنوتراپی تخصص خوبی دارند. در این میان می توان به پزشکان ، پرستاران ،  روان درمانگران ، دندانپزشکان و سایر متخصصان اشاره کرد. به کمک خود هیپنوتیزم شما دیگر مجبور نخواهید بود برای رسیدن به این وضعیت قدرتمند ذهنی از فرد دیگری تبعیت کنید.

قدرت خود هیپنوتیزم در بهبود ذهن

 
هیپنوتیزم چگونه کار می کند؟

 

همانطور که در مقاله های قبلی نیز بیان کردیم هیپنوتیزم وضعیتی شبیه بیهوشی است که توسط آرام سازی شدید بدن ، افزایش تلقین پذیری و افزایش تصویرسازی و تجسم فرد شناخته می شود.

 

 

محققان هنوز به طور کامل نمی دانند هیپنوتیزم و تکنیک های آن چگونه بر روی بدن اثر می گذارد اما نظریه های غالبی در این مورد وجود دارد. برخی از این نظریه ها بر این باورند که هیپنوتیزم با تغییر الگوهای الکتریکی عملکرد مغز که با عنوان امواج مغزی شناخته می شوند کار می کند.

 

 

 

به کمک EEGs تغییرات قابل سنجش در الگوی امواج مغزی شناسایی شده است. در طول هیپنوتیزم شما در وضعیت موج مغزی تتا هستید . این وضعیت همان وضعیتی است که به هنگام خیال بافی ، مدیتیشن عمیق و خواب سبک تجربه می کنید.

 

 

 

خود هیپنوتیزم چیست؟

معمولا به هیپنوتیزم ، خواب مغناطیسی هم گفته می شود. اگر تا به حال خودتان را با نگاه کردن به آتش ، امواج دریا، یا موج یک دریاچه کوچک وارد حالت بیهوشی یا خواب مغناطیسی کرده باشید ، قطعا خود هیپنوتیزم را هم تجربه نموده اید.

 

در چنین شرایطی احساس آرامش بسیار زیادی خواهید کرد ، در افکار خود غرق خواهید شد و به طور موقت از دنیای اطرافتان جدا خواهید شد. خود هیپنوتیزم زمانی رخ می دهد که شما به طور عمدی و بدون کمک دیگران خودتان را در چنین وضعیتی قرار دهید.

 

 

 

همه هیپنوتیزم ها خود هیپنوتیزم هستند

به نظر می رسد واژه خود هیپنوتیزم یک واژه حشو یا زائد باشد چون واقعیت این است که همه هیپنوتیزم ها خود هیپنوتیزم هستند.
دکتر میلتون اریکسون که به عنوان پدر هیپنوتیزم نیز شناخته می شود ، همین عقیده را دارد.

 

قدرت خود هیپنوتیزم در بهبود ذهن

 

نگران نباشید شما تحت کنترل هستید

برخی از افراد فکر می کنند زمانی که وارد وضعیت هیپنوتیزم می شوند کنترل خودشان را از دست می دهند ، ممکن است کارهایی که دوست ندارند را انجام دهند یا اینکه در وضعیت بیهوشی گیر بیفتند و هرگز نتوانند از آن خارج شوند.

 
یک مقایسه خوب بین فرد هیپنوتیزم شده و فردی که کتابی را مطالعه می کند یا فیلمی را می بیند وجود دارد. همه ما زمانی که روی چیزی تمرکز می کنیم به ندرت در مورد محیط اطراف مان و اتفاقاتی که در آن رخ می دهد هوشیار خواهیم بود. اما این موضوع بدین معنی نیست که شما به هنگام تماشای تلویزیون یا خواندن کتاب کنترل خود را از دست می دهید. همین امر در مورد هیپنوتیزم هم صادق است.
 

مزایای تایید شده هیپنوتیزم

سال ۱۹۵۰ بود که هیپنوتیزم به عنوان یک روش درمانی تایید شد. از آن زمان به بعد طیف وسیعی از متخصصان حوزه سلامت ، هیپنوتراپی را وارد فعالیت های درمانی خود کردند. هیپنوتیزم و خود هیپنوتیزم برای کاهش استرس ، بهبود وضعیت عاطفی ، درمان طیف وسیعی از مشکلات و اختلالات ذهنی و نورولوژیکی به کار می روند.

 

مزایای هیپنوتیزم برای شرایط زیر به خوبی شناخته شده است:

 • اعتیاد (از هر نوعی)
 • اضطراب
 • دمانس
 • افسردگی
 • بیماری صرع
 • بهبود تمرکز و توجه
 • بی خوابی و اختلالات خواب
 • بهبود حافظه
 • سردردهای میگرنی
 • فوبیاهای مختلف
 • اختلال استرس پس از حادثه یا تروما
 • مشکلات مربوط به اعتماد به نفس
 • مشکلات جنسی
 • تسکین استرس
 • سندرم توره
 

خب اگر دوست دارید خود هیپنوتیزم را برای یکبار هم که شده امتحان کنید مراحل بیان شده در ادامه را به دقت مطالعه نمایید.

 • آرام بر روی صندلی راحتی بنشینید به گونه ای که پاهایتان روی زمین و دست هایتان روی لباستان باشد.
 • سه نفس عمیق از طریق بینی بکشید و آن را از دهان خود خارج کنید.
 • در نفس سوم، چشمان خود را ببندید و به نفس کشیدن ادامه دهید. به طور عمیق بر روی نفس هایی که می کشید توجه کنید.
 • حالا به آرامی و به همراه هر نفس خود، شروع به شمارش معکوس از ۱۰ به ۱ کنید. بعد از هر عدد ، عمیق تر فکر کنید تا ارامش بیشتری کسب نمایید.
 • بعد از اینکه به عدد یک رسیدید ، یک جمله مثبت و سازنده به خودتان بگویید. قبل از شروع خود هیپنوتیزم باید در مورد این جمله تصمیم گرفته باشید.
 • هر چقدر دوست داشتید این جمله را تکرار کنید.
 • بعد از اینکه کارتان تمام شد ، برای چند لحظه آرام بنشینید و سپس از ۱ تا ۵ بشمارید.
 • خب چشمان خود را باز کنید. خود هیپنوتیزم شما تمام شده است.

  مزایای خود هیپنوتیزم چیست؟

  بیشتر افراد هنوز نمی دانند چه قدرتی در اختیار دارند. قدرت استفاده از هیپنوتیزم می تواند به افراد کمک کند از شر احساسات منفی خلاص شوند و کنترل احساسات و زندگیشان را به دست گیرند.

  خود هیپنوتیزم و تکنیک های به کار رفته در آن بسیار امن ، طبیعی ، آرام بخش و ابزار درمانی مناسبی است که نمی توان به همین سادگی مزایای آن را نادیده گرفت. در این بخش سعی می کنیم به طور خلاصه برخی از مزایای مهم خود هیپنوتیزم را با هم مرور کنیم.

   این تکنیک به تغییر زندگی تان کمک می کند

  این روزها به خاطر شرایط بد اقتصادی و مشکلاتی که در جامعه وجود دارد خیلی ها مثل گذشته شاد و خوشحال نیستند. افراد زیادی هم هستند که از مشکلات جسمی ، مشکلات احساسی ، استرس ، رفتارهای اعتیادآور ، عادت های بد ، نگرانی ، احساس عدم امنیت و اعتماد به نفس پایین رنج می برند.

  متاسفانه چنین رفتارهای منفی در حال افزایش است و زندگی و احساسات بیشتر افراد از کنترل شان خارج شده است. همه ما به خوبی مزایای مثبت اندیش بودن و داشتن احساسات مثبت را می دانیم. با این حال زمانی که طرز فکر منفی داریم و از عادت های منفی رنج می بریم ، نمی توانیم مثبت بیندیشیم و زندگیمان را عوض کنیم.

  شاید بتوان گفت راحت ترین و بهترین روش برای مقابله با احساسات و افکار منفی ، تغییر برنامه ریزی درونی مان و احساساتی است که هر روز تجربه می کنیم. خود هیپنوتیزم یکی از ابزارهایی است که به شما کمک می کند در سریع ترین حالت ممکن طرز فکرتان را تغییر دهید و به تبع آن زندگیتان را متحول نمایید.
  قدرت خود هیپنوتیزم در بهبود ذهن
   
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید