فناوری اطلاعات

پیش فروش خودرویی که هنوز استاندارد نگرفته است!

پیش فروش خودرویی که هنوز استاندارد نگرفته است!

در تیر ۹۷ سایپا، اقدام به طراحی خودرویی جدید کرد که اسم این خودرو جدید را رهام گذاشت، مرداد ماه امسال هم از این خودروی جدیدی که قرار بود زمستان امسال وارد بازار شود، رونمایی کرد. خودرویی جدید که پلتفرم مشترک با تویوتا بلتا و ولکس سی ۳۰ بهره می‌برد و در آن از موتور تقویت‌شده سایپا تیبا استفاده شده است.

سایپا شاهین ابتدا قرار بود از موتور ۱٫۶۵ لیتری خودرو برلیانس اچ۳۳۰ استفاده کند، اما به دلیل تحریم‌های ۱۳۹۷ و خروج برلیانس از ایران این موضوع منتفی شد. در نهایت تصمیم گرفته شد که از نمونه تقویت شده و دارای توربوشارژر پیشرانه خودروی تیبا در این خودرو استفاده شود.

این گروه خودروسازی اقدام به پیش فروش این خودرو جدید کرد و بر اساس اطلاعیه‌هایی که منتشر شد، قرار بود زمستان امسال به بازار عرضه شود. برای اولین بار، شاهین در خرداد ماه ۹۹، در لیست پیش فروش سایپا دیده شد و حدود ۱۰ هزار نفر در این مرحله از ثبت نام شرکت کردند و برای اولین پیش فروش شاهین، ثبت نام کردند.

پیش پرداخت خودروی شاهین در تیرماه امسال ۸۰ میلیون تومان اعلام شده بود و بعد از گذشت چهار ماه قیمت پیش پرداخت این خودرو  ۵۰ میلیون تومان افزایش داشت و به ۱۳۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید. حالا به تازگی دبیر کمیته فنی صدور مجوز‌های خودرویی سازمان محیط زیست، اعلام کرد که شاهین مجوز‌های لازم برای شماری گذاری را نگرفته  و در گرفتن استاندارد‌های لازم رد شده است.

خودرو‌های جدید در ایران باید استاندارد یورو ۵ را دریافت کنند، اگرچه با وجود موتور‌های قدیمی مشخص نیست چگونه بسیاری از خودرو‌های ایرانی استاندارد یورو ۵ را دریافت می‌کنند!. اکنون، اما سازمان محیط زیست ایران نسبت به فروش خودرو شاهین بدون داشتن استاندارد آلایندگی هشدار داده است.  

براساس آیین نامه فنی ماده ۲ قانون هوای پاک، باید از ابتدای سال ۹۸ خودرو‌های بنزینی با استاندارد یورو ۵ تولید شوند. مسعود زندی، رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست، بیست و هشتم آبان ۹۷ گفته بود که خودروسازان باید به دنبال استانداردسازی یورو ۵ باشند و مجوز الزم را از محیط زیست دریافت کنند.

او تصریح کرده بود که در سال ۹۸ جلوی شماره گذاری خودرو‌های فاقد استاندارد یورو ۵ گرفته می‌شود، اما همانطور که پیش بینی میشد این صراحت مسئولان سازمان محیط زیست کارساز نبود و  باز هم خودروسازان کوشش کردند با رایزنی وقت بیشتری بخرند و خودرو‌های یورو ۵ تولید نشد.  

بعد از آن، خودرو‌هایی که از قبل هم تولید شده بودند، اما پلاک نشدند، اجازه پلاک شدن داده نشد، خودرو‌های ساندرو، نیسان نمونه‌ای از آن‌ها بودند که متقاضیان زیادی در این خصوص شکایت داشتند و بعد از گذشت مدت زمان زیادی و رایزنی‌های انجام شده، خودروسازان توانستند با پلاک مدل ۹۸ این خودرو‌ها را تحویل دهند، گویا تنها مشکل آن‌ها پلاک سال بوده نه مدل خودرو!  

حالا با وجود اینکه سه سال از زمان طراحی خودرو شاهین می‌گذرد، این خودرو هنوز وارد بازار نشده و حالا سازمان محیط زیست ایران اعلام کرده است که این خودرو همچنان استاندارد یورو ۵ را نگرفته است.

25.jpg

بهزاد اشجعی کارشناس صنعت خودرو در گفت و گو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: مراحل گرفتن مجوز جدید به این صورت است که خودروساز باید فرآیند تست‌های استاندارد آلایندگی را در یکی از آزمایشگاه‌های مورد تایید سازمان محیط زیست زیر نظر بازرس سازمان طی کند.

او بیان کرد: پس از طی کردن مراحل استاندارد، گزارش‌های این آزمایش برای سازمان محیط زیست باید ارسال شود تا این بتوانیم مجوز استاندارد آلایندگی را صادر کرد، اما تاکنون سایپا این کار را انجام نداده است. اهمیت ارتقای استاندارد یورو ۴ به یورو ۵ در این است که باعث کاهش انتشار اکسید‌های نیتروژن، افزایش میزان دوام آلایندگی خودرو‌ها از ۱۰۰ هزار کیلومتر به ۱۶۰ هزار کیلومتر پیمایش، ارتقای سیستم‌های پایش و تجهیزات کنترل کننده آلایندگی خودرو‌ها می‌شوند.
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید